Rzeczywiste

Doświadczenia

To społeczność zaangażowanych ekspertów i ekspertek UX, którzy mieli swoją przestrzeń na Slacku. Społeczność tę tworzyły osoby, które w swoim czasie wolnym chciały działać non-profit na rzecz organizacji pozarządowych w Polsce i wspierać je swoimi umiejętnościami związanymi z projektowaniem user experience, badaniem potrzeb odbiorców oraz testowaniem stron www z użytkownikami.

Do przestrzeni tej zapraszane były również przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych w Polsce – mogli tam znaleźć osoby, które chętnie pomagały usprawnić strony www, aplikacje lub usługi.

Rzeczywiste Doświadczenia były pierwszą taką inicjatywą w Polsce, i jedna z niewielu na świecie, które skupiały się wspieraniu w zakresie projektowania i badania UX dla organizacji pozarządowych.


Kolektyw Rzeczywiste Doświadczenia zakończył swoje działanie we wrześniu 2022.


Dziękujemy za zaangażowanie wolontariuszom i wolontariuszkom oraz organizacjom pozarządowym. W ramach Rzeczywistych Doświadczeń zrealizowaliście wiele pożytecznych projektów i zmieniliście wspólnie rzeczywistość wielu organizacji pozarządowych w Polsce. Dziękujemy za to, że byliście częścią Kolektywu!

Nasz Kanał na Slacku:
Kanał na Slacku nie przyjmuje już nowych osób, wygaszamy ten kanał komunikacji również dla obecnych uczestników.

Kto tworzył Rzeczywiste Doświadczenia?

Przede wszystkim wszyscy eksperci i ekspertki, którzy zdecydowali się dołączyć do społeczności i aktywnie wspierają organizacje pozarządowe! Na Slacku było nas już blisko 400 osób, część z tych osób działała aktywnie na co dzień na rzecz polskich NGO!

Lokalne Liderki!

Rzeczywiste Doświadczenia nie istniałyby bez lokalnych liderek, które w swoich małych społecznościach promowały działania naszego kolektywu. Wspierały one aktywnie organizacje pozarządowe, dając tym samym przykład całej społeczności oraz zachęcając do działania innych!

Nasze lokalne liderki:

Maja Miśta – Warszawa

Anna Sawicka – Poznań

Marta Lichaj-Jędrzejewska – Śląsk

Marta Damasiewicz – Wrocław

Małgorzata Iwańska – Wrocław


Poprzednie inicjatywy


UX Jam For Goodwyjątkowo dobry warsztat

W trakcie pandemii w 2020 podjęliśmy decyzję o tym, że nie będziemy organizować UX Jam for Good – naszego flagowego warsztatu, który przed pandemią organizowaliśmy regularnie. UX Jam for Good to innowacyjna formuła warsztatu opracowana przez założycielkę Rzeczywistych Doświadczeń – Dominikę Bęben i Lokalną Liderkę Maję Miśtę. Warsztat ten trwa cały dzień i pozwala na całodniową efektywną współprace przedstawicieli organizacji pozarządowych z ekspertami i ekspertkami UX. Nazywamy to wsparciem instant.

Jeżeli chcesz zorganizować taki warsztat możesz skorzystać z materiałów, które Ci w tym pomogą.


Ucz się od naszej społeczności!

Osoby z naszej społeczności: Małgorzata Iwańska, Przemysław Niziołek i Aneta Kmiecik w 2020 roku przeprowadzili serię 3 szkoleń online, dotyczących podstawowych zagadnień związanych z User Experience, dedykowanych dla organizacji pozarządowych. Nagrania ich prezentacji są dostępne dla wszystkich i w każdej chwili można z nich skorzystać! Zachęcamy!