Rzeczywiste

Doświadczenia

To społeczność zaangażowanych ekspertów i ekspertek UX, którzy mają swoją przestrzeń na Slacku. Społeczność tę tworzą osoby, które w swoim czasie wolnym chcą działań non-profit na rzecz organizacji pozarządowych w Polsce i wspierać je swoimi umiejętnościami związanymi z projektowaniem user experience, badaniem potrzeb odbiorców oraz testowaniem stron www z użytkownikami.

Do przestrzeni tej zapraszamy również przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych w Polsce – znajdziecie tutaj osoby, które chętnie pomogą Wam usprawnić waszą stronę www, aplikację lub usługi.


Jak dołączyć


1. Rzeczywisty Newsletter

Możesz zapisać się do naszego newslettera, w którym dzielimy się:

– wiedzą o projektowaniu user experience z organizacjami pozarządowymi

– informacjami o zaangażowaniu i projektowaniu dla dobra z ekspertami i ekspertkami UX

2. Kanał na Slacku:
Możesz dołączyć do społeczności na Slacku i wspierać organizacje pozarządowe lub jako NGO uzyskać wsparcie osób-ekpertów/ekspertek UX, którzy są na Slacku. Nasza przestrzeń na Slacku jest otwarta dla każdego.

Kto tworzy Rzeczywiste Doświadczenia?

Przede wszystkim wszyscy eksperci i ekspertki, którzy zdecydowali się dołączyć do społeczności i aktywnie wspierają organizacje pozarządowe! Na Slacku jest nas już blisko 400, część z tych osób działa aktywnie na co dzień na rzecz polskich NGO!

Lokalne Liderki!

Rzeczywiste Doświadczenia nie istniałyby bez lokalnych liderek, które w swoich małych społecznościach promowały i promują działania naszego kolektywu. Wspierają one aktywnie organizacje pozarządowe, dając tym samym przykład całej społeczności oraz zachęcając do działania innych!

Nasze lokalne liderki:

Maja Miśta – Warszawa

Anna Sawicka – Poznań

Marta Lichaj-Jędrzejewska – Śląsk

Marta Damasiewicz – Wrocław

Małgorzata Iwańska – Wrocław


Poprzednie inicjatywy


UX Jam For Goodwyjątkowo dobry warsztat

W trakcie pandemii w 2020 podjęliśmy decyzję o tym, że nie będziemy organizować UX Jam for Good – naszego flagowego warsztatu, który przed pandemią organizowaliśmy regularnie. UX Jam for Good to innowacyjna formuła warsztatu opracowana przez założycielkę Rzeczywistych Doświadczeń – Dominikę Bęben i Lokalną Liderkę Maję Miśtę. Warsztat ten trwa cały dzień i pozwala na całodniową efektywną współprace przedstawicieli organizacji pozarządowych z ekspertami i ekspertkami UX. Nazywamy to wsparciem instant.

Jeżeli chcesz zorganizować taki warsztat możesz skorzystać z materiałów, które Ci w tym pomogą.


Ucz się od naszej społeczności!

Osoby z naszej społeczności: Małgorzata Iwańska, Przemysław Niziołek i Aneta Kmiecik w 2020 roku przeprowadzili serię 3 szkoleń online, dotyczących podstawowych zagadnień związanych z User Experience, dedykowanych dla organizacji pozarządowych. Nagrania ich prezentacji są dostępne dla wszystkich i w każdej chwili można z nich skorzystać! Zachęcamy!